Patarimai

sveiki sprendimai

Kaip priimti pačius sveikiausius sprendimus savo užimtuose gyvenimuose?

Turbūt jau žinote, kad priimti sprendimus, kurie suteiks jums ir jūsų šeimai daugiau sveikatos, yra labai svarbu. Bet kaip juos priimti, jeigu kiekviena diena – itin užimta ir savimi pasirūpinti ne visada lieka laiko?

Jums bus smagu išgirsti, kad įtemptas gyvenimas nereiškia, kad kiekvienas jūsų patiekalas turi būti greitai pagamintas maistas (kuris taip vilioja)! Pereiti prie sveikų įpročių gali būti sunku, tačiau šiek tiek žinių ir tinkamo planavimo gali padėti žengti naują žingsnį sveikesnio gyvenimo link. Dalinamės keletu patarimų, kurie padės jums ir jūsų šeimai pradėti gyventi šiek tiek sveikiau:

 

1. Venkite pagundų. Turbūt ne vieną kartą teko nueiti į parduotuvę ir pasakyti sau, kad pirksite tik tai, kas reikalinga, tačiau iš parduotuvės išeiti su dideliais maišais dalykų, kurių tikrai nereikėjo (kuriuose tikrai rasite nesveiko maisto). Deja, mūsų valia silpna, ypač jeigu per daug metų įpratome pirkti greitą maistą.

  • Niekada neikite į parduotuvę, kai esate alkanas. Paprasta, tačiau auksinė taisyklė.
  • Savo namuose nelaikykite nesveiko maisto. Kai jo nebus, nebus ir jokių pagundų jį valgyti.
  • Pagalvokite apie sveikesnes alternatyvas savo šeimos mėgstamam nesveikam maistui. Vietoj didelio kaloringumo traškučių išbandykite ryžių trapučius ir kt.. Mažai kaloringi pudingai ar šaldyti jogurtai yra geresnė alternatyva riebesniems ledams.

 

sveiki sprendimai

2. Namuose valgykite greitai ir sveikai. Kai dienos pabaigoje esate pavargę ir suprantate, kad vis tiek turite pamaitinti šeimą, lengviausia yra nueiti į greito maisto restoraną ir greitai pavakarieniauti. Tai gali sutaupyti šiek tiek laiko, tačiau tai neišgelbės jūsų sveikatos ar jūsų kišenės!

  • Puiku tai, kad yra daug lengvo, greito ir sveiko maisto, kurį galite pasigaminti namuose. Tai reikalauja tam tikro planavimo, tačiau būsite labiau patenkinti, sutaupysite pinigų ir būsite sveikesni.
  • Ieškokite greitų ir paprastų receptų, kuriuos galima paruošti per 30 minučių ar mažiau ir jie turi mažiau ingredientų. Ieškokite receptų su šeima, stebėkite, kas kam patinka, o kai rasite gerą variantą – jį išsisaugokite. Toks receptų „tyrimas“ gali būti ne tik smagus, bet ir labai naudingas jūsų sveikatai.

 

3. Kai gaminate, darykite dideles porcijas ir užšaldykite likučius. Tokiu būdu jūs jau turėsite vakarienę šaldiklyje, kurią galėsite tiesiog atšildyti, pašildyti ir patiekti. Greita ir skanu! Tai puikus būdas mėgautis „greitu“ maistu namuose.

 

4. Valgykite lėčiau. Kadangi smegenys užtrunka apie 20 minučių, kol gauna signalą, kad skrandis yra pilnas, valgydami per greitai pasisavinsite daug daugiau maisto, nei jums iš tikrųjų reikia. Jei valgydami sulėtinsite tempą, valgysite mažiau ir vis tiek jausitės sotūs.

  • Prieš sėsdami valgyti, susikurkite raminančią nuotaiką. Venkite televizoriaus ir nevalgykite, kai skubate. Ramiai sėdėdami prie stalo, visi galės atsipalaiduoti ir mėgautis maistu.

 

5. Paverskite vakarienę socialine patirtimi. Vakarienė turėtų būti skirta mėgautis kompanija ir maistu, kurį valgote.

sveiki sprendimai

Kai į valgio laiką pradedate žiūrėti kaip į socialinę patirtį, tampa lengviau padaryti teisingą pasirinkimą dėl sveiko maisto. Netgi pats maisto gaminimas bus smagesnis, kadangi žinosite, kad po viso darbo laukia puikus laikas su šeima ir pokalbiai apie praleistą dieną.

Pokalbiai taip pat padės sumažinti valgymo tempą, suteiks jūsų šeimai visokeriopos naudos ir išmokys jūsų vaikus sveikos gyvensenos. Jeigu  vakarienės laiką laikote savo namų prioritetu, tikrai nebus sunku į savo užimtą gyvenimą įnešti šiek tiek daugiau sveikų įpročių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *