Patarimai

protarpinis badavimas

Kodėl mums naudingas protarpinis badavimas?

Jeigu domitės dietomis ir norite pagražinti savo kūno formas, tikriausiai esate girdėję apie protarpinį badavimą – tam tikrą laiko tarpą tarp valgių. Net jeigu nesate girdėję apie protarpinį badavimą, jūs vienu ar kitu atveju jį naudojate savo gyvenime – pavyzdžiui, pavalgę vakarienę pusryčius valgote tik praėjus kažkokiam laikotarpiui. Būtent tą tarpą ir vadiname protarpiniu badavimu.

Pats populiariausias badavimo laikas yra būtent tarp vakarienės ir pusryčių. Kaip iššūkį dažniausiai žmonės renkasi 10,13 arba 16 valandų badavimo. Tačiau tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus – kiek kas gali išbūti be maisto, tiek ir badauja.

Protarpinis badavimas iš tiesų gali būti netgi naudingas mūsų sveikatai:

 

1. Jis gali sumažinti oksidacinę žalą. Normalus ląstelių metabolizmas gamina laisvuosius radikalus. Šios labai reaktyvios molekulės daro neigiamą įtaką jūsų kūnui. Antioksidantai yra viena maistinių medžiagų klasė, kuri neutralizuoja šį poveikį. Protarpinis badavimas mažina laisvųjų radikalų gamybą, dėl to sumažėja oksidacinė žala.

  • Taip pat įtariama, kad oksidacinė žala yra vienas iš senėjimo komponentų. Ta žala bėgant metams vis didėja, o organizmas ilgainiui praranda gebėjimą atnaujinti ląsteles.

 

2. Protarpinis badavimas mažina uždegimą. Paprastas uždegimas yra retai pastebimas, tačiau susijęs su daugeliu lėtinių ligų, pavyzdžiui, hipertenzija, artritu ir astma.. Vilkligę ir uždegiminę žarnyno ligą taip pat sukelia uždegimas.

  • Maistas, kurį valgome, yra pagrindinis uždegimo šaltinis. Praleidę ilgesnį laiką be maisto, galite sumažinti uždegimą organizme.

protarpinis badavimas

3. Manoma, kad badavimas gali prailginti gyvenimo trukmę. Įrodyta, kad protarpinis badavimas prailgina graužikų gyvenimo trukmę. Patikimiausias būdas prailginti bet kurio žinduolio gyvenimo trukmę yra sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Tyrimai truko nepakankamai ilgai, kad parodytų, ar poveikis pastebimas ir žmonėms, tačiau mokslininkai sugebėjo padvigubinti žiurkių ir pelių gyvenimo trukmę, sumažindami jų suvartojamo maisto kiekį. Viena iš priežasčių, kodėl tai įmanoma, yra reiškinys, vadinamas autofagija, kuris yra „natūralus, reguliuojamas ląstelės mechanizmas, šalinantis nereikalingus ar neveikiančius komponentus“.

 

4. Mažina nutukimą ir hipertenziją. Jei valgysite tik kelias valandas per dieną, natūralu, kad valgysite mažiau. Kai valgai mažiau, sveri mažiau. Protarpinis badavimas mažina ir hipertenziją. Tikriausiai taip yra dėl svorio metimo ir sumažėjusio uždegimo derinio.

  • Nutukimas yra daugelio ligų priežastis. Kontroliuoti savo svorį yra labai svarbu.

 

5. Nustatyta, kad protarpinis badavimas pagerina ar net išgydo 2 tipo diabetą. Kai kasdien valgome mažiau, automatiškai sumažėja ir kasos išskiriamo insulino kiekis. Tai padeda pagerinti jautrumą insulinui. Vėlgi, manoma, kad svorio metimas taip pat prisideda prie šio reiškinio.

 

Sumažinus hipertenziją, uždegimą ir cukraus kiekį kraujyje, tikimybė susirgti širdies ligomis yra daug mažesnė – štai kokią didelę įtaką mūsų sveikatai gali daryti protarpinis badavimas.

protarpinis badavimas

Tačiau vis tiek reikia protingai planuoti savo mitybą ir rinktis tik sveikus, organizmui naudingus produktus. Spurgos ir traškučiai turėtų būti nustumti į šoną.

 

Protarpinis badavimas gali būti veiksmingas būdas kovoti su senėjimu ir daugeliu ligų. Žinoma, vis tiek reikia sekti savo savijautą ir stebėti, ar protarpinis badavimas tinka jūsų organizmui. Pradėkite lėtai. Pabandykite savaitę praleisti pusryčius ir rytinius užkandžius. Kitą savaitę taip pat atsisakykite vakarinių užkandžių. Stebėkite, kaip jaučiatės ir nuspręskite, ar protarpinis badavimas yra tai, ko jums reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *