Patarimai

Raimonda Balsė

Interviu su trenere Raimonda Balse

Kaip trumpai prisistatytums mūsų skaitytojams?

Esu Raimonda Balsė. Sportas yra mano gyvenimas, mano gyvenimo būdas. Myliu gyvenimą, myliu žmones, mėgstu skaniai pavalgyti, gerai išsimiegoti ir daug sportuoti. Labai mėgstu pajuokauti – taip lengviau gyventi, nes ir taip daug visko, kas nuotaikas „muša“. (juokiasi)

 

Kiek laiko dirbi sporto trenere ir kaip per tavo darbo laiką pasikeitė klientų lūkesčiai sporte?

Be perstojo trenere dirbu jau 12-ą metų – mano dukrai buvo metukai, kai aš atsidariau savo studiją, kuri tada vadinosi „Aerobikos klubas Leta“. Ten labiau buvo moterų studija – buvo ir soliariumas, ir kirpykla, žodžiu, visko buvo. O kas liečia darbą – pagrinde dirbu su moterimis ir kas liečia patį pagrindą – niekas nepasikeitė. Visi nori būti gražūs ir tik po to sveiki. Moterys, mes jau tokios esam…(juokiasi) Šis grožio kultas visada buvo, yra ir bus, kad ir kaip ten bebūtų. Žinoma, šiai dienai žmonės galbūt daugiau atsižvelgia ir į sveikatinimąsi. Žinoma, karantinas daug ką pakeitė, tiek mūsų galvose, tiek gyvenimo būde. Daug kas išmoko, net tas, kas niekada nesportavo, sportuoti namuose, nes buvo daugiau papildomo laiko. Vienu žodžiu, visi pasidarė sportininkais. Na o aš labai žaviuosi vyrais, nes jeigu prieš kokį 10-imt metų grupinės treniruotės vyrams buvo kažkoks tabu, tai dabar vyrai drąsiai eina ne tik į „pump‘us“, bet ir į visokias kitokias treniruotes, kur kažkada atrodė, kad tai moterims skirtas sportas. Spektras plečiasi ir situacija gerėja, bendrai paėmus. Žmonės kuo toliau, tuo daugiau sportuoja.

 

Kas tau labiausiai patinka šiame darbe?

Dabar prisiminiau, klientės dažnai sako „Na va kaip gerai toks darbas, visada sportuoji ir gerai atrodai“… Tai man nereikia pirkt abonemento į kitus sporto klubus ir galvot kur ir kada pasportuoti – tai čia toks pusiau juokas, pusiau tiesa. Ko gero, labiausiai patinka tai, kad ką aš darau man labai patinka ir aš neskaitau to darbu. Ir vaikams prieš išvažiuodama sakau, kad „ne į darbą, o į treniruotę“. Dar vienas didelis pliusas, tai kad mano diena yra laisva. Daug papildomų darbų galiu pasidaryti dienos metu, kai neturiu treniruočių, ką kitiems žmonėms padaryti galbūt yra sudėtingiau. Galiu laisvai derinti savo laisvalaikį su darbu, gerai uždirbti, gerai jaustis ir mėgautis tuo, ką darau.

Raimonda Balsė

Kaip karantinas pakeitė tavo gyvenimą, ar atsirado kažkokių naujų veiklų ar pokyčių?

Realiai nepakeitė niekaip, o tik padėjo papildomai užsidirbti, nes nuo pačio pirmo karantino, sukūriau „online“ grupę, kuri ir šiai dienai yra išlikusi, ir mes toliau sportuojam. Ta moterų grupė yra nemaža, kai kurios yra ir ne iš Lietuvos. Karantinas padėjo suprasti, kad viskas galima, jeigu labai nori.  Praplėtė galimybes ir mąstymą, nes kažkada pasakytų vesti treniruotes „online“, tai galvočiau kokia nesąmonė, kas čia dabar, kas ten sportuos, juk „Youtube“ pilnas įrašų visokių, tai įsijungei nemokamai ir sportuoji, kam čia dar susimokėt.

 

Kokie grupinių treniruočių pranašumai, lyginant su kitomis sporto rūšimis?

Pranašumai yra ir labai dideli. Treniruotės metu, per tą valandą ar 45 minutes, mes išjudinam, suaktyvinam daugybę raumenų grupių – ir stambių, ir smulkių. Kitose treniruotėse arba treniruoklių salėse dirba tam tikros grupės, o čia – pratimas keičia pratimą visą valandą, jų yra begalė. Taip pat yra akcentuojamas taisyklingas kvėpavimas ir grupinių treniruočių metu, kad ir kiek bebūtų žmonių, vistiek esi prižiūrimas trenerio. Galbūt ne per pirmą, o per kelias treniruotes gali susidaryti suvokimą, kaip taisyklingai turi būti atliekami pratimai, nežalojant savęs ir taip greičiau pasiekti rezultatų.

 

Raimonda Balsė

Nuotr. iš asm. albumo.

 

Ar turi sau skirtų mitybos taisyklių ir ar griežtai prisižiūri savo mitybą?

Mėgstu valgyti viską, nes kaip sakiau, myliu gyvenimą ir savęs „kankinti“ nematau reikalo. Žinoma, jeigu tai būtų sveikatos atžvilgiu kažkokie niuansai, tai kitas variantas. Kažko negali, kažkam alergiškas ir t.t. Aš kažkada domėjausi maisto derinimu, pas mane studijoje vesdavome seminarus su ne vienu lektoriumi. Paskiau teko ir pačiai, kai jau išmokau visos tos teorijos. Maisto derinimas man labai patinka, šita visa teorija, kai tu gali valgyti viską, tau nereikia kažko atsisakyti… Tai tiesiog kitą kartą yra žinių stoka, tai reikia daugiau domėtis, žiūrėti ir bandyti. Atrasti tai, kas tinka tau, nes kas tinka draugei tai nebūtinai tiks tau ir atvirkščiai. O aš – taip, mėgstu maitintis sveikai, bet skaniai. Jeigu valgau salotas – labai mėgstu salotas, galėčiau valgyti į dieną po tris kartus – o kartais nėra laiko pasigaminti, tai tenka nusipirkti. Žinoma, reikia ir angliavandenių, reikia ir baltymų, tai ta bandelė kitą kartą nieko tokio, jeigu mes ją valgom ne po kepsnio, o prieš kepsnį.

Raimonda Balsė

Koks tavo mėgstamiausias „cheat meal“, jei tokio neturi, tai koks desertas?

Esu iš tų moterų, kurioms saldumynų gali ir nebūti. (juokiasi) Mano cheat meal‘as – mėsainis su fri bulvytėmis arba pica su labai daug padažo – nes jeigu pica, tai jo turi būti daug.

 

Pasidalink su mumis trimis atsitiktiniais faktais apie save, kuriuos žino labai mažai žmonių 

Kartais kai pasikalbame su moterimis, šios labai nustemba kai pasakau, kad jeigu atostogauti – tai nenoriu nieko daryti per atostogas, tik gulėti ir valgyti… Visai kaip katė – prisisemti energijos. Tobuliausios atostogos – viešbutis, kuriame viskas įskaičiuota, guli, valgai ir ilsiesi, nieko nereikia tvarkytis…

 

Kaip gali susiekti su tavimi?

Mane galima susirasti „Facebook“, vardu Raimonda Balsė: https://www.facebook.com/raimonda.bui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *