Patarimai

When veido kaukės

Veido kaukių gidas: ar ir jūs darote šias tris klaidas?

Vis dažniau veido priežiūros rutinoje atsiranda veido kaukės – jeigu dar prieš kurį laiką jos asocijavosi su prabanga ir būdavo naudojamos ypatingomis progomis arba lankantis SPA, dabar kaukės tampa kasdienybe. Gausi pasiūla, džiuginantis poveikis ir SPA jausmas – tai, kas sužavi ir paperka šiuolaikinę moterį. Kokių būna veido kaukių, kaip išsirinkti ir kokių nedaryti klaidų?

Veido kaukės yra tobulas variantas tuomet, kai žmogus nori greito poveikio, pavyzdžiui, prieš šventes, fotosesijas, makiažą. Na, o tie, kurie kruopščiai susidėlioja savo veido priežiūros rutiną, į ją kaukes įtraukia kaip papildomą priemonę, padedančią visokeriopai pasirūpinti oda ir kasdienybėje“, – pasakoja ilgametę patirtį kosmetologijos srityje turinti, odos klinikos „Skinderma“ įkūrėja, kosmetologė Indrė Koblinecaitė.

Specialistė kaukes skirsto į kelias pagrindines rūšis:

  • Kreminės veido kaukės, kurias užtepus reikia palaikyti nurodytą laiką ir pašalinti nuo odos.
  • Paliekamos veido kaukės, kurias užtepus pašalinti nuo odos nereikia.
  • Lakštinės veido kaukės, kurios gali būti paprasto lakšto arba bioceliuliozinės – dedamos ant veido ir palaikius nurodytą laiką nuimamos.

Renkantis veido kaukes specialistė pataria atsižvelgti į tai, kokie jūsų poreikiai. Pavyzdžiui, jeigu norite greito estetinio efekto, tam puikiai tiks lakštinės arba bioceliuliozinės kaukės, kurios akimirksniu pridrėkins, primaitins odą, suteiks švytėjimo. Jos yra puiki alternatyva ir po kosmetologinių procedūrų, tokių kaip rūgštinis pylingas ar pan. Taip pat puikiai tinka pajutus odos pleiskanojimą, išsausėjimą, tempimo jausmą.

„Jeigu kalbame apie odos valymą, problemų sprendimą, patarčiau rinktis tepamas kaukes, kaip pavyzdžiui, molio. Tokios kaukės užduotis – valyti, skaistinti ir eksfolijuoti odą. Išsitepate, palaikote ir kruopščiai pašalinate nuo odos“, – sako pašnekovė.

Šveičiamoji veido kaukė

Tuo tarpu paliekamąsias veido kaukes specialistė rekomenduoja kaip itin patrauklų variantą tiems žmonėms, kurie itin neturi laiko – užtepate ant švarios veido odos ir einate miegoti.  Šios kaukės dažniau būna skirtos brandesnei odai, suteikiančios skaistumo.

Kaip dažnai naudoti veido kaukes priklauso nuo to, koks jūsų odos tipas ir kokios paskirties yra kaukės.

SAUSA ODA. Tokios odos turėtojos kaukes gali naudoti 2-3 kartus per savaitę, šiam odos tipui tinka visos kaukių rūšys, svarbu nesirinkti sausinantį efektą turinčių – giliai valomųjų, rūgštinių. Drėkinančios, maitinančios, stangrinančios, suteikiančios švytėjimo, gaivinančios – šiam odos tipui puikiai tiks.

MIŠRI ODA. Tai dažniausiai sutinkamas odos tipas, kuomet T zona būna riebi, o skruostai sausi. Šiam odos tipui aktualu kaukės, kurios reguliuoja veido T zonos balansą, drėkina. „Praktikoje teko pastebėti, kad mišrios odos savininkėms geresnį poveikį dažnai suteikia tepamosios veido kaukės – su rūgštimis, cinku ar moliu. Tokios, kurios veikia priešuždegimiškai, sutraukia poras bei valo inkštirus. Noriu pabrėžti, kad tokių kaukių naudoti itin dažnai negalima, nes oda gali pasausėti, todėl mišriai odai patarčiau per savaitę naudoti dvi kaukes – vieną valančią, o kitą – drėkinančią“, – sako I.Koblinecaitė.

RIEBI ODA. Kadangi riebi oda yra problematiškesnė už sausą ar mišrią, todėl specialistė rekomenduoja veido kaukę naudoti kartą per savaitę ir rinktis būtent tepamą intensyvesnio poveikio kaukę – valančią, eksfolijuojančią, veikiančią priešuždegimiškai. „Tačiau jeigu žmogus atlieka, tarkime, rūgštinių veido procedūrų kursą, po jo riebiai odai irgi puikiai tiktų lakštinė drėkinanti kaukė, kuri sumažintų diskomfortą, nuramintų, pridrėkintų, padėtų odai greičiau atsigauti“, – priduria kosmetologė.

drėkinanti veido kaukė

 

„Bet kokiu atveju jokiam odos tipui drėkinimo ir skaistumo per daug nebus. Jeigu jūsų oda neproblematiška, tai dar nereiškia, kad jai nereikia jokių naudingų medžiagų. Anksčiau ar vėliau pasijunta, kad jai irgi tarsi kažko trūksta, todėl veido kaukes periodiškai panaudoti yra naudinga – oda palepinama, primaitinama, pridrėkinama, įgauna skaistumo. Kuriai moteriai nepatinka švytinti, sveikesnė veido oda?“ – šypteli specialistė.

Kaukių naudojimo klaidos

Pašnekovė pasakoja, kad pasitaiko atvejų, kuomet kaukės sukelia nemalonų poveikį, bet tam, įsitikinusi ji, yra paaiškinimas, todėl akcentuoja dažniausiai daromas klaidas.

Alerginės reakcijos. Jeigu užtepus ar užsidėjus lakštinę kaukę oda pradeda rausti, perštėti ar pasireiškia kitokios panašios reakcijos – kaukę būtina nedelsiant pašalinti nuo veido: „Oda gali neigiamai sureaguoti į kokį nors kaukėje esantį ingredientą ir jei jau pastebėjote tokią reakciją, negalvokite, kad čia nieko tokio, „oda neva tuoj apsipras“ ir galima toliau laikyti kaukę tikintis, kad viskas bus gerai, o kitąkart ta pati kaukė tokio efekto jau nebesukels. Tokių eksperimentų daryti nereikia – jei oda rausta, užkaista, vadinasi kažkas kaukėje jai netiko ir norimo efekto ji nesuteiks – suteikti odai nereikalingą dirginimą tikintis teigiamo rezultato nereikėtų.“

Kaukės laikymo laikas. Kosmetologė pasakoja, kad viena iš dažnesnių kaukių naudojimo klaidų – per ilgas jų laikymas ant odos. „Labai svarbu laikytis laiko nurodymų ir nedaryti šioje vietoje savų interpretacijų. Jei nurodyta tik dešimt minučių – tik tiek ir laikome, jei parašyta, kad laikyti reikia pusvalandį, vadinasi tiek laiko reikia maksimaliai geram rezultatui gauti, todėl nei mažinti laikymo laiko, nei jo ilginti tikrai nepatartina“, – akcentuoja I.Koblinecaitė.

Pakartotinis panaudojimas. „Kaukės būna gausiai pripildytos veikliojo serumo, todėl žmonės, pajutę, kad po naudojimo kaukė vis dar gausiai drėgna, supakuoja ją atgal į pakuotę ir panaudoja darkart. Taip daryti tikrai negalima – kaukė nėra tas produktas, kurį išėmus iš pakuotės būtų galima naudoti keliskart. Toks elgesys – atviras kelias daugintis bakterijoms. Mano patarimas būtų labai paprastas – nuo kaukės likusį serumo perteklių drąsiai tepkite ant kūno ir sunaudokite visą iškart: ant dekoltė zonos, rankų“, – pataria.

Specialistė pasakoja, kad veido kaukės šiuo metu išgyvena tikrą renesansą. „Jeigu dar prieš keletą metų jos asocijavosi su prabanga, būdavo daromos išskirtinėms progoms, norint pasilepinti, pasidaryti namų SPA, dabar šie įpročiai yra gerokai pakitę – žmonės patys teiraujasi kosmetologų, kokias kaukes įsigyti, kaip naudoti, noriai jas įtraukia į pastovią odos priežiūros rutiną. Drąsiai ieškokite ir atraskite tas kaukes, kurios labiausiai tiks ir patiks. Tiesa, jeigu jūsų oda itin problematiška, patariu prieš renkantis priemones pasikonsultuoti su specialistu, kuris patars, ką pasirinkti, atsižvelgdamas į odos problematiką“, – pataria I.Koblinecaitė.

Jeigu nežinote, nuo ko pradėti, arba vis dar esate paieškose, specialistė rekomenduoja išbandyti korėjietiškas veido kaukes  „When“. Tai – veido, kaklo ir krūtinės kaukių kolekcija su augaliniais ekstraktais iš Korėjos. Sudėtyse yra geriausi, rinktiniai ingredientai ir žaliavos, kurios kruopščiai paruošiamos, kad būtų sukurtos efektyviausios formulės įvairioms odos problemoms spręsti. Asortimente rasite drėkinančių, stangrinančių, gaivinančių, švytėjimo suteikiančių, senėjimo požymius mažinančių hipoalerginių veido kaukių be parabenų ir ftalatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *