Patarimai

Veido, kaklo ir rankų odos priežiūros skirtumai

Veido, kaklo ir rankų odos priežiūros skirtumai

Nors veido priežiūrai daugelis žmonių skiria išties nemažai savo laiko, dažnas pamiršta, jog svarbu pasirūpinti ir kitomis kūno vietomis. Kai kurie aspektai vyrauja beveik visose srityse – pavyzdžiui, vienodai svarbu drėkinti skirtingas odos vietas. Kita vertus, dalis tolimesnių veiksmų gali skirtis, atsižvelgiant į pasirinktą kūno zoną. Visgi, šį kartą aptarsime tris pagrindines vietas – veido, kaklo ir rankų odos priežiūrą.

Kaklo priežiūros ypatumai

Daliai žmonių atrodo, jog veido bei kaklo oda yra lygiai tokia pati, todėl ir prižiūrėti šias reikėtų identiškai. Visgi, dermatologai teigia, kad yra kiek kitaip – kaklo oda pasižymi savo plonumu, todėl daug lengviau „išsitampo“. Ką tai reiškia? Iš esmės, toks aspektas paskatina greitesnį raukšlių atsiradimą, ypatingai tuomet, jeigu nepakankamai prižiūrite šią kūno zoną. Skiriasi ir dar vienas svarbus dalykas – tai saulės poveikio ypatumai. Įprastai, kaklo oda gyja gerokai ilgiau negu veido, jeigu ją pažeidžia ultravioletiniai spinduliai. Dėl šios priežasties, jokiu būdu nepamirškite naudoti kremo nuo saulės, mat pastarojo aspekto neapsvarsto didelė dalis žmonių.

Taigi – kaip dar prižiūrėti ir puoselėti kaklo odą? Svarbu reguliariai šią drėkinti. Rinkoje gausu ne tik įvairių kremų, tačiau taip pat specialių kaukių ar serumų. Retas asmuo žino, jog kaklas neturi itin daug riebalinių liaukų – nors tai apsaugo nuo spuogelių, toks aspektas skatina ir atidesnę šios kūno zonos priežiūrą. Taigi, nepamirškite drėkinti, pamaitinti bei saugoti savo kaklo odos.

kaklo priežiūra

Kaip prižiūrėti rankų odą?

Rankos yra dar viena jautri mūsų kūno vieta, gana greitai parodanti pirmuosius senėjimo požymius. Svarbiausiu aspektu čia reikėtų įvardinti drėkinimą – juk pastarąsias nuolat plauname su sausinančiais muilais, o neretai pamirštame ir papildomai saugoti nuo saulės. Visgi, daugelis ekspertų veido kremų ant rankų tepti nerekomenduoja. Įprastai, šie būna kiek „švelnesni“ nei tie, kuriuos naudojame plaštakoms. Dažniausiai rankos reikalauja kiek stipresnio drėkinimo, todėl jų priežiūrai patartina įsigyti atskirus produktus. Taipogi, tepdami kremą nuo saulės nepamirškite juo apdovanoti ir rankų – pastarosios Jums tikrai už tai padėkos.

rankų priežiūra

Veido odos priežiūra

Veido odos priežiūros rutiną turi beveik kiekvienas žmogus. Nereikėtų stebėtis – ši kūno dalis užmirštama ganėtinai retai, priešingai nei anksčiau paminėtas kaklas bei rankos. Dar vienu dideliu skirtumu reikėtų įvardinti naudojamų priemonių kiekį. Įprastai, rankoms pakanka drėkinančio bei nuo saulės saugančio kremo. Panašiu principu galima remtis ir tuomet, kai prižiūrime kaklą. Visgi, veido oda reikalauja gerokai įvairesnių priemonių, atsižvelgiant tiek į šios tipą, problematiką, tiek į konkretaus asmens gyvenimo būdą.

Kita vertus, čia vyrauja tam tikrų panašumų. Veido odą taip pat reikėtų apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Be to, daugiau ar mažiau šią reikėtų drėkinti, atsižvelgiant į pastarosios būklę. Visgi, vyrams derėtų susitelkti į atsargų skutimąsi, o moterims – makiažo dėvėjimo ypatumus. Odą svarbu pamaitinti, o tai padaryti pagelbėja specialūs serumai, veido kaukės, kremai bei begalė kitų priemonių.

Be abejo, nereikėtų pamiršti, jog savo kūnu svarbu pasirūpinti ir iš vidaus. Tai reiškia subalansuotą mitybą, žalingų įpročių atsisakymą, reguliarų judėjimą, streso valdymą. Odai labai svarbu gauti Omega riebalų rūgščių, todėl nepamirškite įtraukti gerųjų riebalų į savo mitybą. Taipogi, gerkite pakankamai vandens – tai prisidės prie odos drėkinimo.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *