Patarimai

6 būdai, kaip apsaugoti kaklą nuo senėjimo požymių

6 būdai, kaip apsaugoti kaklą nuo senėjimo požymių

Kaip ir bet kokios kitos, kaklo raukšlės yra normalus ir neišvengiamas odos senėjimo požymis. Visgi jeigu, pavyzdžiui, veido oda rūpinamės, naudojame anti-aging priemones, kaklą, o ypač dekoltė sritį dažnai pamirštame. Šiame straipsnyje pasidalinsime 6 būdais, kuriuos galite įtraukti į savo odos priežiūros rutiną ir tai padės apsaugoti kaklą nuo pernelyg greito senėjimo požymių atsiradimo.

 

Kas turi didžiausią įtaką kaklo raukšlėms susidaryti?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti priežastis, kurios sukelia greitesnį ir pastebimą kaklo raukšlių atsiradimą. Pašalinus priežastis galima nemenkai atitolinti odos senėjimą ir sulėtinti šį procesą iki minimumo. Žinoma, genetikos ir savo amžiaus pakeisti neįmanoma, tačiau jūs galite:

 • Vengti pernelyg didelio saulės poveikio odai. Nepamirškite SPF kremu nuo saulės tepti ir kaklą bei dekoltė sritis kiekvieną dieną.
 • Mesti arba sumažinti rūkymą. Rūkymas prisideda prie greitesnio odos vytimo ne tik kaklo, bet ir visose kitose kūno dalyse, jau nekalbant apie visus kitus blogius, kuriuos rūkymas sukelia jūsų organizme.
 • Valdyti stresą. Nuo meditacijos iki medikamentų ar raminančių hobių – taikykite įvairius streso mažinimo metodus.
 • Pilnavertiškai maitintis. Nepamiršti valgyti baltymų, gerųjų riebalų ir savo mitybą papildyti vitaminais.
 • Palaikyti gerą laikyseną. Nepatikėsite, tačiau bloga laikysena tikrai prisideda prie greitesnio kaklo senėjimo ir gilesnių raukšlių formavimosi.

 

Kaip apsaugoti kaklą nuo senėjimo požymių?

 1. Naudokite antioksidacinius produktus

Mūsų odą kasdien veikia išoriniai veiksniai. Taip pat oda turi kovoti ir kentėti oro taršą. Antioksidaciniai kremai kovoja su laisvaisiais radikalais ir taip išvengiama ląstelių pažeidimų, o tai gali padėti apsaugoti odą (Ganceviciene, 2012).

Populiariausi antioksidaciniai ingredientai yra –  vitaminas C, vitaminas E, flavonoidai ir polifenoliai. Ieškokite kremų ar serumų su šiais ingredientais, įtraukite juos į savo odos priežiūros rutiną ir nepamirškite jais patepti kaklo srities.

 1. Retinolis

Retinolis ir retinodai taip pat yra populiarūs odos priežiūros ingredientai, kurie skatina kolageno gamybą, naujų ląstelių atsiradimą ir elastino gamybą (Ganceviciene, 2012). Šie procesai padeda mažinti odos raukšles, todėl jeigu norite veiksmingo kremo ar serumo raukšlių prevencijai, kosmetikos sudėtyje ieškokite retinolio.

Stipriausią retinoidą – izotretinoiną (prekinis pavadinimas Accutane) – galima įsigyti tik gavus gydytojo dermatologo receptą. Mažesnio stiprumo retinoidų galima įsigyti be recepto.

drėkinimas

 1. Gausiai drėkinkite odą

Moksliniai tyrimai rodo, kad išsausėjusią odą turintiems žmonėms raukšlės ir jų atsiradimas, odos suglebimas  yra labiau pastebimas ir dažniau pasitaikantis (Wang, 2009). Nors dauguma jau yra įpratę kasdien drėkinti veido odą, neretai pamiršta apie kaklą. Gausiai drėkinkite ir kaklo odą, nepamirškite ant kaklo srities tepti serumo, kremo. Taip pat karts nuo karto palepinkite kaklo odą itin koncentruotomis priemonėmis – kaklo kaukėmis su perlu ekstraktu. Lakštinės kaklo kaukės yra patogu ir greita, todėl tikrai neužtruksite, o kaklo oda jums padėkos.

When kaklo kaukės

 1. Šveiskite odą

Pašalinkite negyvas odos ląsteles nuo odos, naudojant šveitimo įrankius (šveitimo pirštinės, šepečiai)  arba cheminius odos šveitiklius (AHA, BHA rūgštys). Tyrimai rodo, kad odos šveitimas gali pagerinti saulės padarytą žalą odai, taip pat pagerinti odos tonusą, drėgmę, elastingumą. Labai svarbu nepersistengti ir šveitimą atlikti tik kartą ar du per savaitę, kadangi per dažnas odos šveitimas gali ją sujautrinti ir iššaukti nepageidaujamus šalutinius poveikius, tokius kaip: odos sujautrėjimas, paraudimas, skausmas ir pan.

 1. Mankštinkite kaklą

Jau minėjome, kad gera laikysena labai prisideda siekiant išvengti kaklo raukšlių. Dar norėtume pridėti, kad kaklo mankšta taip pat gali atitolinti šio senėjimą. Atsisėskite ant kėdės ir pakelkite veidą į lubas. Plačiai atverkite burną ir pasistenkite apatinę lūpą užkelti virš viršutinės lūpos. Palaikykite 3 sekundes. Atsipalaiduokite ir pakartokite 10 kartų. Darykite tai kelis kartus per dieną – kaklas jums padėkos!

 1. Nežalokite kaklo odos

Pavyzdžiui, atsikratykite įpročio purkšti kaklą kvepalais. Kvepaluose yra labai didelis kiekis alkoholio, kuris nemenkai sausina odą, o kai kurių kvepalų sudėtyje yra muskuso, kuris padidina odos jautrumą saulei. Kvepalams purkšti pasirinkite kitas vietas – riešus, sulenkimo vietas ties alkūnėmis ar keliais, už ausų ir pan.

Dažnai nenešiokite pernelyg sunkių kaklo papuošalų. Jie tempia, vargina ir apkrauna kaklo odą, todėl stenkitės kaklo šitaip nevarginti kasdien ir dažnu atveju rinktis lengvesnius kaklo papuošalus ir grandinėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *