Patarimai

Kolageno nauda moterims

Kolageno nauda moterims

Kolagenas yra pagrindinė kaulų, odos, raumenų ir kitų kūno dalių sudedamoji dalis. Anksčiau tyrimai apie kolageną ir jo tariamą naudą buvo minimalūs arba nekokybiški, todėl vis dar yra įsišaknijusių nuomonių, kad kolageno papildus gerti neverta. Tačiau šiandien kolageno naudą patvirtina daugybė aukštos kokybės tyrimų.

 

Kolagenas gali pagerinti odos būklę 

Kolagenas yra pagrindinė odos sudedamoji dalis. Jis atlieka svarbų vaidmenį stiprinant odą, taip pat užtikrinant jos elastingumą ir drėkinimą. Su amžiumi jūsų organizmas gamina mažiau kolageno, todėl oda išsausėja ir atsiranda raukšlių. Viename iš daugelio tyrimų (šaltinis), atliktų daugiausia su moterimis paaiškėjo, kad vartojant 3-10 g kolageno per dieną vidutiniškai 69 dienas, pagerėjo odos elastingumas ir drėgmės lygis joje.

 

Kolagenas gali palengvinti sąnarių skausmus 

Kai kurie tyrimai rodo, kad kolageno papildai gali padėti pagerinti osteoartrito simptomus ir sumažinti bendrą sąnarių skausmą (šaltinis). Apžvelgus tyrimus su osteoartritu sergančiais žmonėmis nustatyta, kad vartojant kolageną labai pagerėjo sąnarių sutvirtėjimas ir bendri osteoartrito simptomai (šaltinis). Mokslininkai iškėlė teoriją, kad papildomas kolagenas, kurį išgeriate su papildais, gali kauptis kremzlėse ir skatinti audinius gaminti kolageną. Savo ruožtu tai gali lemti mažesnį uždegimą ir skausmą.

 

Kolagenas gali skatinti širdies darbą 

Kolagenas suteikia struktūrą jūsų kraujagyslėms, kuriomis kraujas iš širdies teka į likusią kūno dalį. Jei kolageno nepakanka, kraujagyslės gali būti mažiau lanksčios. Tai gali sukelti aterosklerozę – infekciją, kuriai būdingas kraujagyslių susiaurėjimas. Ši būklė gali sukelti širdies priepuolį ir insultą (šaltinis). Per 6 mėnesius trukusį tyrimą 31 sveikas suaugęs žmogus kasdien vartojo po 16 g kolageno. Nuo tyrimo pradžios iki jo pabaigos labai sumažėjo jų kraujagyslių kietumas.

Kologeno nauda

Kiti kolageno privalumai moterims

Plaukai ir nagai. Vartojant kolageną gali padidėti nagų tvirtumas. Be to, jis gali padėti plaukams ir nagams augti ilgesniems.

Žarnyno sveikata. Nors šio teiginio nepatvirtina jokie moksliniai įrodymai, kai kurie gydytojai teigia, kad kolageno papildai gali gydyti žarnyno pratekėjimo sindromą, dar vadinamą žarnyno pralaidumu.

Smegenų sveikata. Kolageno papildų vaidmuo smegenų sveikatai nebuvo nagrinėtas jokiais tyrimais, tačiau kai kurie žmonės teigia, kad jie gerina nuotaiką ir mažina nerimo simptomus. Pagerėjusia nuotaika ir energingumu giriasi ir dauguma kolageno papildus vartojančių moterų – vadina jį tarsi “energetiniu gėrimu”, kuris padeda išlikti motyvuotiems.

Svorio mažinimas. Šalininkai mano, kad kolageno papildai gali skatinti svorio mažėjimą ir greitesnę medžiagų apykaitą.

 

Kologeno nauda

 

Per kiek laiko galima pastebėti kolageno rezultatus?

Deja, kolageno apykaita organizme – lėtas procesas. Todėl, nesvarbu, kokio tikslo siekiate naudodami kolageną, prireiks mažiausiai 8 savaičių, kad pajustumėte pastebimus rezultatus (šaltinis). Daugumoje tyrimų kolageno poveikiui odos sveikatai ir sąnarių skausmo malšinimui įvertinti naudojamas ne trumpesnis kaip 8 savaičių laikotarpis, tačiau kituose tyrimuose sveikatai vertinti naudojamas ilgesnis laikotarpis, pavyzdžiui, 12 mėnesių. Todėl reikėtų pasitikėti vartojamu kolagenu ir apsišarvuoti kantrybe.

Jeigu esate pasiruošusi suteikti šansą kolageno papildams ir reguliariai juos vartoti, siūlome hidrolizuotus žuvų kolageno peptidus. Miltelius lengva ir paprasta naudoti, kadangi juos galima tirpdyti sultyse, kokteiliuose, glotnučiuose ir kituose jūsų mėgstamuose dienos gėrimuose.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *