Patarimai

Kaip tinkamai išsirinkti plaukų priežiūros priemones

Kaip tinkamai išsirinkti plaukų priežiūros priemones

Plaukų priežiūra yra svarbi bet kokio amžiaus žmogui. Tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės gali padėti pagerinti plaukų būklę, suteikti jiems žvilgesio ir gyvybingumo. Šiame straipsnyje pateiksime jums keletą patarimų, kaip tinkamai išsirinkti plaukų priežiūros priemones, kad jūsų plaukai atrodytų sveiki ir gražūs.

 

1. Atsižvelkite į savo plaukų tipą

Pirmasis žingsnis renkantis plaukų priežiūros priemones yra atsižvelgti į savo plaukų tipą. Yra keturi pagrindiniai plaukų tipai:

  • Sausi plaukai yra trapūs ir šiurkšti. Jiems reikalingos priemonės, kurios suteiktų drėgmės ir maitinimo.
  • Riebūs plaukai yra riebūs prie šaknų ir sausi galiukuose. Jiems reikalingos priemonės, kurios padėtų reguliuoti riebalų išsiskyrimą.
  • Normalūs plaukai yra sveiki ir blizgūs. Jiems tinka dauguma plaukų priežiūros priemonių.
  • Garbanoti plaukai yra linkę į susipainiojimą ir sausumą. Jiems reikalingos priemonės, kurios suteiktų drėgmės ir nelipnumo.

 

2. Atsižvelkite į savo plaukų poreikius

Be plaukų tipo, svarbu atsižvelgti ir į savo plaukų poreikius. Ar jūsų plaukai yra pažeisti, lūžinėjantys, sausi ar riebūs? Ar jums reikia priemonių, kurios padėtų suvaldyti plaukų slinkimą, pleiskanas ar kitus plaukų problemas?

 

3. Perskaitykite etiketes

Prieš pirkdami plaukų priežiūros priemones, būtinai perskaitykite etiketes. Taip sužinosite, kokios sudėtinės dalys yra naudojamos gaminyje. Venkite priemonių, kuriose yra stiprių cheminių medžiagų, tokių kaip sulfatai, parabenai ir ftalatai.

 

4. Išbandykite priemonę prieš pirkdami

Jei įmanoma, prieš pirkdami plaukų priežiūros priemonę, išbandykite ją. Taip galėsite įsitikinti, kad ji tinka jūsų plaukams ir neturi neigiamo poveikio.

Kaip tinkamai išsirinkti plaukų priežiūros priemones

 

5. Eksperimentuokite

Nebijokite eksperimentuoti su skirtingomis plaukų priežiūros priemonėmis, kol rasite tas, kurios geriausiai tinka jūsų plaukams.

 

6. Visapusiška plaukų priežiūra

Be šampūno ir kondicionieriaus, plaukų priežiūrai reikia ir kitų priemonių, kurios padeda išlaikyti plaukus sveikus ir gražius. Tokių, kaip:

  • Plaukų kaukės – padeda giliai sudrėkinti ir maitinti plaukus, atkurti pažeistus plaukus ir suteikti jiems žvilgesio. Rekomenduojama naudoti bent kartą per savaitę. Jei jūsų plaukai yra labai pažeisti, kaukę galite naudoti ir du kartus per savaitę.
  • Plaukų aliejai – suteikia plaukams drėgmės ir maitinimo. Jie taip pat padeda apsaugoti plaukus nuo karščio ir išorės veiksnių. Plaukų aliejus galite tepti prieš šampūnavimąsi, kad padėtų iššukuoti plaukus, arba po šampūnavimosi, kad suteiktumėte plaukams žvilgesio.
  • Plaukus stiprinančios priemonės – padėti sustiprinti plaukus ir sumažinti jų lūžinėjimo riziką. Šios priemonės (ampulės, serumai ir kt.) dažniausiai yra turtingos baltymais, vitaminais ir mineralais, kurie yra būtini sveikiems plaukams.
  • Apsauga nuo karščio karštis yra vienas iš pagrindinių plaukų pažeidimo veiksnių. Formuojant plaukus karščiu, tokiu kaip plaukų tiesintuvas, garbanotuvas ar plaukų džiovintuvas, plaukų sruogos gali išdžiūti, susisukti ir tapti trapios. Apsauginė nuo karščio priemonė padeda sukurti apsauginį sluoksnį aplink plaukus, kuris padeda sumažinti karščio poveikį.
  • Plaukų galvos šveitikliai – svarbūs norint pašalinti negyvas odos ląsteles ir nešvarumus nuo galvos odos. Šveitimas padeda pagerinti kraujotaką ir maitinti plaukų folikulus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *